Краматорські верстатобудівники створили вітчизняний 122 мм ствол для артсистеми Д-30

Голова Наглядової ради учасника Ліги оборонних підприємств України ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування» (КЗВВ) Юрій Бондар повідомив для Defense Express про створення в Україні першого вітчизняного ствола калібру 122 мм для буксируваної артилерійської системи Д-30.

За словами Юрія Бондара ствол для артсистеми Д-30 виготовлений на замовлення Міністерства оборони України. Під час його створення витримані всі технічні вимоги. В стволі реалізована прогресивна нарізка, яка широко використовується в артсистемах НАТО. На даний момент ствол готовий до випробувань.

Новий 122 мм ствол для гаубиці Д-30 в цеху «Краматорського заводу важкого верстатобудування». 

 Фото: Defense Express

Варто зазначити, що ствол, створений учасником Ліги  є наступною генерацією аналогічного радянського ствола, що раніше в Україні ні коли не випускався. Однак сучасні технології металургії та механічної обробки мають значно поліпшати якість нового ствола. 122 мм ствол також може використовуватися у різних існуючих модифікаціях артсистеми Д-30 та САУ 2С1 «Гвоздика».

Новий 122 мм ствол для гаубиці Д-30 в цеху «Краматорського заводу важкого верстатобудування».

Фото: Defense Express

Нагадаємо, вперше про опанування технології так званої «прогресивної нарізки» та робіт з виготовлення 122 мм стволів для артилерії представники краматорського заводу повідомили на Міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2019». За аналогічною технологією також виготовлений більш потужний 155 мм ствол для САУ «Богдана».

Зразки частин стволів для гаубиць з «прогресивною нарізкою» 155 мм (ліворуч) та 122 мм (праворуч) від КЗВВ на виставці “Зброя та Безпека-2019» 

Фото: Defense Express

«За проектом «Богдана» у нас підписаний договір з Міністерством оборони. Ми виконуємо ДОЗ. Ми виготовили «Богдану» та почали заводські випробування й машина пройшла пробні постріли в липні минулого року (2018)», – повідомив на виставці Юрій Бондар.

Відзначалося, що на «Краматорському заводі важкого верстатобудування» не просто виготовляють стволи, а й роблять це на власних верстатах, що були самостійно спроєктовані та виготовлені на цьому вітчизняному підприємстві.

Спільний стенд СКМЗ та КЗВВ зі зразками продукції на виставці «Зброя та Безпека-2019» / Фото: Defense Express

Також варто додати, що на «Зброя та Безпека-2019» представники «Старокраматорського машинобудівного заводу» (сусіди КЗВВ) представили стволи для танкової гармати (гладкоствольні 125 мм) та зі «звичайною нарізкою» (152 мм для САУ 2С3 «Акація»). При цьому відзначалося, що танкові стволи вже пройшли кваліфікаційні випробування, серійно виготовляються й постачаються українським танкоремонтним та танкобудівним підприємствам.