«Мотор Січ» проведе ремонт та модернізацію гелікоптерів ЗС Грузії

Делегація учасника Ліги оборонних підприємств України АТ «Мотор Січ» днями відвідала Тбілісі, де провела низку зустрічей з місцевими виробниками ОВТ та представниками Міністерства оборони Грузії.

Про це повідомляє Defense Express, посилаючись на офіційну сторінку МО Грузії у Фейсбук.

У повідомленні зазначається, що під час візиту делегації української компанії, відбулося сформування тристороннього меморандуму між «Мотор Січ», державним військовим науково-технічним центром «Дельта» (ДержНТЦ Delta) і «Тбілавіамшені» (колишній «Тбіліський авіаційний завод»).

Шляхи поглиблення співпраці між українським виробником авіадвигунів та армією Грузії було обговорено під час зустрічі делегації з міністром оборони цієї країни Іраклієм Гарібашвілі. Також на цій зустрічі були присутні заступник міністра оборони Джаншер Бурчуладзе, директор ДержНТЦ «Дельта» Зураб Азарашвілі та представники «Мотор Січ» на чолі з керівником компанії В’ячеславом Богуслаєвим.

«В рамках візиту української делегації ДержНТЦ «Дельта» сформульовані подальші перспективи й перехід на новий етап співробітництва. В рамках меморандуму про співпрацю в галузі розвитку військового підприємництва партнери будуть реалізовувати спільні проекти, які будуть включати капітальний ремонт і модернізацію багатофункціонального гелікоптера Мі-8», – відзначили в оборонному відомстві Грузії.

Defense Express додає, що в середині минулого року стало відомо про масштабний план Міноборони Грузії з ремонту та модернізації всього наявного парку штурмовиків Су-25 (10 бойових машин та два у навчально-бойовій версії Су-25У) й ударних гелікоптерів Мі-24 (два Мі-24В і три Мі-24П).

За інформацією видання, наявні машини були розібрані на авіабазі «Марнеулі» (де знаходились на зберіганні) та доправлені на підприємство «Тбілавіамшені», де їх планують відремонтовані та модернізовані спільними силами фахівців підприємства й ДержНТЦ «Дельта».

Також зазначається, що за даними з відкритих джерел ЗС Грузії додатково мають на озброєнні близько 15 гелікоптерів Мі-8MTV, які у 2014 році планували замінити на американські гелікоптери Bell UH-1 «Ірокез».