«Мотор Січ» займеться розробкою вертольоту для морської авіації ВМС України

Для посилення берегової авіації Військово-морських сил України, а також озброєння майбутніх українських корветів, які будуть побудовані за турецьким проектом Ada, Міноборони України замовило учаснику Ліги АТ  «Мотор Січ» поетапну розробку вертольота морської авіації.

Про це повідомляє Defense Express, посилаючись на коментарі виданню заступника Міністра оборони України Олександра Миронюка.

Повідомляється, що в якості базової моделі розглядається вертоліт Мі-2, який буде оснащений додатковим обладнанням та механізмами, а також пройде ремоторизацію та оновлення за принципом Мі-2МСБ.

За словами заступника Міністра оборони України, розробка вертольоту на базі глибокої модернізації Мі-2 із тотальною цифровізацію всіх систем, буде розбита на декілька етапів. На першому, який має завершитися вже у цьому році, очікується отримання першої машини у вигляді вертольоту берегового базування.

До 2023 року – створення вертольоту для корвета, що передбачає встановлення механізму складання лопастей, щоб він зміг розміститися у ангарі корабля. Передбачається його виконання у двох версіях – пошуково-рятувальній та протичовновій.