Очільник Міноборони України відвідав учасника Ліги «Мотор Січ»

Виробничі потужності учасника Ліги оборонних підприємств України АТ «Мотор Січ» відвідала делегація  Міністерства оборони України на чолі з керівником оборонного відомства Андрієм Тараном.

Про робочий візит Міністра оборони України на запорізькі підприємства оборонно-промислового комплексу повідомляє АрміяInform.

Зазначається, що у Запоріжжі Андрій Таран ознайомився із ходом виконання державних оборонних замовлень місцевими підприємствами ОПК.

В ході візиту Андрій Таран зазначив, що для Міноборони пріоритетом є саме національні виробники. Тому вітчизняні підприємства повинні трансформуватись як для задоволення нагальних поточних та перспективних потреб ЗС України, так і для зміцнення економічного потенціалу держави.

— З одного боку предмет наших контрактів має чітко враховувати потреби Генерального штабу. З іншого — підходи до закупівель для потреб Збройних Сил багато у чому визначаються виробничими потужностями тих чи інших підприємств. Тому нам важливо знати реальну інформацію про можливості, у даному випадку, запорізьких підприємств оборонно-промислового комплексу, оцінити їх потенціал та здатність вчасно виконувати наші замовлення», — прокоментував мету візиту Міністр оборони.

Керівник оборонного відомства оглянув виробничі потужності АТ «Мотор Січ», де проводиться відновлення і модернізація авіаційних двигунів, вертолітних редукторів, а також вертольотів Мі-2, Мі-8, Мі-24. Підприємство також освоїло технологію виробництва лопатей несучого й рульового гвинтів для вертольотів цих типів — виготовлені як із металу, так і сучасних композитних матеріалів. Льотні якості нових лопатей були наочно продемонстровані виробником на зразках вертольотів Мі-8 та Мі-24.
— Наразі ми переглядаємо підходи щодо розподілу та використання коштів на закупівлю нових (модернізованих) зразків озброєння, військової техніки. Ремонт застарілих зразків — обєктивно необхідна складова цього процесу, але акцент, на мою думку, все-таки слід робити на закупівлі нового озброєння, щоб забезпечити стратегічний розвиток ЗС України, — наголосив Андрій Таран.